İnventus Bilişim Hizmetleri A.Ş.

Yazılım Çözümleri

B2C Çözümleri

B2C (Business to customer - Firmadan müşteriye e-ticaret)

E-ticaret sistemi bütün ülkelerde hızla büyümektedir. Alternatif olarak görülen bu sistem firmaların stratejileri doğrudan etkileyen bir pazara dönüşmüştür. Maliyet ve verimlilik ele alındığında maliyeti düşüktür, pazarlama kanaları ve teknolojik alt yapı iyi kullanıldığında verimliliği çok yüksektir.

En çok bilinen e-ticaret sistemi B2Cdir. B2C pazarı, karşımıza daha çok Internet üzerinden satış yapan web portalları ve sanal mağazalar aracılığıyla çıkmaktadır. B2C pazarındaki bu sipariş ve ödeme sistemi perakende piyasalarında iş yapan firmalar ya da perakendeciler için oldukça büyük avantajlar sağlayan bir e-ticaret sistemidir.

İnventus Bilişim imzalı online mağazalar; marka bilinirliğini global seviyeye ulaştırma imkanı, %100 güvenli ticaret, müşteri ilişkileri yönetiminin (CRM) en üst seviyede yapılabilmesi, 7/24 çalışırken minimum işgücü ve mağaza giderine sahip olması, sınırsız stok ve ürün gösterebilme imkanı, birden fazla online mağazayı tek bir merkezde yönetme, istenilen tasarımı uygulayabilme, her sisteme kolay entegrasyon imkanı gibi avantajlara sahiptir.

İnventus Bilişim tarafından sağlanan B2C çözümlerinden bazıları;

  • Özel Alışveriş (Private Shopping)
  • Sosyal/Grup Alışveriş (Social/Group Shopping)
  • İhale Sistemleri